Tylko w marcu skradziono ich ponad 1400. Eksperci jeszcze nie wiedzą czy to chwilowe wahnięcie statystyk czy odwrócenie od lat spadkowego trendu. Mimo że wzrost kradzieży w skali ogólnopolskiej wynosi ok. 6 proc. policja podejmuje specjalne akcje, by w kwietniu wynik nie był gorszy. W Warszawie np. pojawiły się naszpikowane sprzętem auta, które rejestrują włamania do aut czy próby ich kradzieży; w Łodzi uruchomiono specjalne patrole w „podejrzanych" rejonach miasta; w Krakowie przyglądają się skazanym za taką przestępczość, którzy właśnie opuścili więzienia.
Znów kradną samochody
Powiązane artykuły
Kto musi płacić podatek od środków transportowych?
Jeżeli posiadasz środki transportowe, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony, to musisz płacić podatek od środków transportowych.
Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?
W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)
Nieodśnieżony samochód - co grozi zgodnie z prawem polskim?
Zima to czas, kiedy na drogach panują trudne warunki atmosferyczne. W związku z tym ważne jest, aby dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Jednym z istotnych elementów (...)
Świadczenia nieodpłatne
Przedmiotem opodatkowania podatkiem od osób prawnych jest dochód, czyli przychód pomniejszony o koszty jego uzyskania. Jednym z rodzajów przychodów podlegających opodatkowaniu (...)
Czym jest siła wyższa? Czy siła wyższa zawsze wyłącza odpowiedzialność?
Np. śnieżna i mroźna zima może się dać we znaki wszystkim. Wiele gospodarstw domowych przez kilka lub kilkanaście dni może zostać pozbawionych dostępu do prądu. Stan ten może powodować różne (...)
Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jakie konsekwencje?
Prowadzenie różnego rodzaju pojazdów pod wpływem alkoholu jest zachowaniem szkodliwym społecznie. Powoduje wiele negatywnych konsekwencji, zarówno dla prowadzącego pojazd, jak (...)
Jak powołać inspektora ochrony danych?
Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) przewiduje w określonych przypadkach obowiązek wyznaczenia inspektora dla administratorów i podmiotów przetwarzających.