Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

komornik na podstawie umowy której nie podpisałam

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, zacznę od początku...dwa lata temu zapisałam się do szkoły jańskiego w Warszawie, zapłaciłam 2-3 raty czesnego z góry. Po kilku tygodniach odwoływania zajęć (bo to wody nie ma, to ogrzewania itp) zrezygnowałam. Do podpisania umowy nie doszło. Wczoraj odebrałam na poczcie informacje o zajęciu komorniczym mojej pensji w kwocie ok 10.000zł jako trzeciodłużnik. Wcześniej żadnej informacji od szkoły czy kogokolwiek. Dziś gdy zażądałam w szkole okazania umowy czy jakiegokolwiek oświadczenia z moim własnoręcznym podpisem na podstawie to którego naliczano mi opłaty osoba z dziekanatu odmówiła twierdząc że nie ma dostępu do moich dokumentów. Czy mogę coś w tej sprawie zrobić ? Czy można wstrzymać egzekucje? w jaki sposób mogę dochodzić swoich praw? Bardzo proszę pomoc.

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam, zacznę od początku...dwa lata temu zapisałam się do szkoły jańskiego w Warszawie, zapłaciłam 2-3 raty czesnego z góry. Po kilku tygodniach odwoływania zajęć (bo to wody nie ma, to ogrzewania itp) zrezygnowałam. Do podpisania umowy nie doszło. Wczoraj odebrałam na poczcie informacje o zajęciu komorniczym mojej pensji w kwocie ok 10.000zł jako trzeciodłużnik. Wcześniej żadnej informacji od szkoły czy kogokolwiek. Dziś gdy zażądałam w szkole okazania umowy czy jakiegokolwiek oświadczenia z moim własnoręcznym podpisem na podstawie to którego naliczano mi opłaty osoba z dziekanatu odmówiła twierdząc że nie ma dostępu do moich dokumentów. Czy mogę coś w tej sprawie zrobić ? Czy można wstrzymać egzekucje? w jaki sposób mogę dochodzić swoich praw? Bardzo proszę pomoc. Dzień dobry, jeśli otrzymała Pani zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, to znaczy, że prowadzono przeciwko Pani postępowanie sądowe. Czy w toku tego postępowania otrzymała Pani korespondencję z sądu? A może zmieniła Pani adres zamieszkania i nie była prawidłowo zawiadomiona o tym postępowaniu? Jedno jest pewne, na ewentualne działania ma Pani bardzo mało czasu, więc trzeba szybko ustalić na jakiej podstawie działa komornik i co dokładnie można zrobić. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane