Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ściana oddzielenia przeciwpożarowego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, proszę o pomoc w problemie.
  Czy konieczne jest dostosowanie ściany budynku mieszkalnego jednokondygnacyjnego (datowanego na 1926 rok) położonego na działce poniżej 16m szerokości zgodnie z wymogami stawianymi ścianom oddzielenia przeciwpożarowego zgodnie z par.232, par.235 ust.1, ust.2 i ust.3 rozporządzenia Min.Infr. w sprawie warunków technicznych (Dz.U. z 2015r., poz.1422) jeśli fundament budynku najdalej wysunięty (ganku drewnianego) usytuowany jest w odległości niecałe 3 m od granicy działki sąsiedniej na której nie ma naprzeciw żadnej zabudowy obecnie i w planie w MPZP?
  Długie pytanie ale większość informacji w nim zawarłem.
  Wg. mojej wiedzy warunek odległościowy jest zachowany ze względu na wąską działkę. Pozostaje dylemat z warunkami techn. dostosowania przeciwpożarowego.
  Jeśli dobrze rozumiem par. 271 w.t. określają konieczność dostosowania ściany oddzielenia przeciwpożarowego dla budynku w relacji z sąsiednim budynkiem, a par. 272 w.t. dla budynku w odległość do granicy z działką sąsiednią, lecz jeśli na niej jest planowany budynek w MPZP.
  Będę wdzięczny za opinie i interpretacje.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane