Uczestnictwo w nielegalnych grach hazardowych w internecie grozi karą

Udział w zagranicznej grze hazardowej (zgodnie z art. 107 § 2 kodeksu karnego skarbowego) lub w grze hazardowej urządzanej lub prowadzonej wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych lub warunkom koncesji lub zezwolenia (jak wynika z art. 109 kodeksu karnego skarbowego), podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych (według stanu na 15 lipca 2021 roku kara grzywny może wynieść od 933,33 złotych do  4 479 984,00 złotych, zgodnie z art. 23 § 1 i 3 kodeksu karnego skarbowego). Przedstawiamy wykaz legalnych domen internetowych z grami hazardowymi.

 

Udział w nielegalnych grach hazardowych w internecie stanowi przestępstwo skarbowe...

Wykaz stron internetowych z nielegalnymi grami hazardowymi znajduje się na stronie hazard.mf.gov.pl, na której prowadzony jest Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

Nielegalne są również czynne strony internetowe z grami hazardowymi, które w swojej nazwie zawierają lub wykorzystują nazwę domeny wpisanej do Rejestru (tzw. domeny klony).

Nielegalne są również strony posługujące się zagranicznymi licencjami i zezwoleniami na urządzanie gier hazardowych.

Przypominamy, że legalna organizacja gier hazardowych w internecie, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych, jest objęta monopolem państwa, który wykonuje Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Wykaz legalnych domen internetowych według stanu na 15 lipca 2021 roku

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa ostrzegają przed uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych w internecie.

Legalne domeny internetowe, na których urządzane są gry liczbowe i gry kasynowe objęte monopolem państwa:

Legalne domeny internetowe, na których są prowadzone zakłady wzajemne na  podstawie zezwolenia udzielonego przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych:   

Aktualny wykaz legalnych domen i podmiotów działających na rynku zakładów wzajemnych i gier hazardowych przez sieć Internet znajduje się na stronie: Zakłady wzajemne i gry hazardowe przez Internet.

Legalne  są również domeny internetowe, na których urządzane są  loterie promocyjne - na podstawie zezwolenia udzielonego przez dyrektora izby administracji skarbowej.


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika