Inwestorzy z USA wyróżnieni za zasługi dla rozwoju gospodarki Polski

- Inwestorzy z USA wnieśli do naszego kraju nie tylko kapitał, ale także wiedzę, nowoczesny model prowadzenia biznesu oraz innowacyjność - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas uroczystości wręczenia członkom Amerykańskiej Izby Handlowej Odznak Honorowych Ministra Gospodarki za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie odbyło się 29 czerwca 2015 r. w Warszawie.

Piechociński podkreślił rolę jaką odegrały firmy amerykańskie w procesie przemian w Polsce.

- Obecność amerykańskich inwestorów przyczyniła się do rozwoju gospodarczego państwa oraz wniosła wkład w stabilność i bezpieczeństwo gospodarcze. Doceniamy reinwestycje obecnych w Polsce firm oraz nowe plany działalności w naszym kraju - wyjaśnił wicepremier.

Szef resortu gospodarki podkreślił, że polsko-amerykańska współpraca rozwija się dynamicznie, obejmując nowe, innowacyjne i technologiczne obszary.

- Mamy zdolne młode kadry. Dlatego szczególnie bliska jest mi inicjatywa wspierania młodych liderów i pragnę podziękować tym inwestorom, którzy wspierają zatrudnienie absolwentów i tworzą nowe miejsca pracy - dodał.

Obserwuj nas na:

Tagi: 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

_arp

8.8.2015 13:14:47

Re: Inwestorzy z USA wyróżnieni za zasługi dla rozwoju gospodarki Polski

To prawda ale Inwestorzy nie trafiaja w cel ktory potrzebami przyszlosci jest znaczony. Szczecin z przyleglosciami ucierpial na swojej infrastrukturze okrutnie od nalotow alianckich. Pozniej Warszawe wspomagal swoim gruzowiskiem. Poligon drawski Ameryka ceni i dobrze bo te okolice na uwage zasluguja i czekaja na pomniki innej klasy ktora kosmosu siega.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2018

  Program dla górnictwa węgla kamiennego

  Rządowy Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego ma przyczynić się do rozwoju nowoczesnego i rentownego górnictwa węgla kamiennego w Polsce.   

 • 30.3.2018

  Cudzoziemcy do pracy

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przedstawiło nowe priorytety rządowej polityki migracyjnej. Jednym z najważniejszych wyzwań dla rozwoju Polski są obecnie niekorzystne trendy demograficzne. (...)

 • 28.3.2017

  Rząd przyjął Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce

  Celem Planu jest stworzenie warunków dla rozwoju elektromobilności Polaków (tj. transporu elektrycznego), rozwój przemysłu związanego z tym nowym sektorem oraz stabilizacja sieci (...)

 • 13.4.2017

  Wsparcie rozwoju średnich miast

  Ponad 2,5 mld zł to szacowana wartość wsparcia, jakie w najbliższych latach otrzymają średnie miasta. Ministerstwo Rozwoju przygotowało, zapowiedziany w rządowej Strategii na rzecz  Odpowiedzialnego (...)

 • 26.9.2017

  Polska Strefa Inwestycji

  Ministerstwo Rozwoju zapowiedziało zastąpienie specjalnych stref ekonomicznych (SSE) jednolitym obszarem inwestycyjnym, który ma objąć cały kraj. Cała Polska ma stać się strefą ekonomiczną. (...)