KRMC o nowelizacji prawa geodezyjnego i kartograficznego

Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji po krótkiej dyskusji przyjął i skierował do dalszych prac projekt nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Nowe zapisy zmieniają między innymi zasady dotyczące opłat za udostępnianie materiałów z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Nieodpłatnie będą udostępniane wszystkim zainteresowanym zbiory danych:

- państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju,
- państwowego rejestru nazw geograficznych, zawarte w bazie danych,
- zawarte w bazie danych obiektów ogólnogeograficznych,
- dotyczące numerycznego modelu terenu o interwale siatki co najmniej 100 m.
Porady prawne


Ponadto materiały wydawane elektronicznie do celów edukacyjnych, naukowo-badawczych i bezpieczeństwa wewnętrznego państwa będą również udostępniane bezpłatnie.

KRMC przyjął i skierował do dalszych prac również:

- projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia,
- projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Polityki Nowej Szansy, który przedstawiło Ministerstwo Gospodarki.

Polityka Nowej Szansy została opracowana z myślą o właścicielach małych i średnich firm, narażonych na trudności na poszczególnych etapach prowadzenia biznesu. System ten przewiduje też wsparcie dla tych przedsiębiorców, którzy zamierzają ponownie rozpocząć działalność gospodarczą.

Członkowie KRMC wysłuchali też informacji o sposobach utrzymania systemów powstałych ze środków 7. osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG), którą przedstawiła wiceminister w MAC Małgorzata Olszewska.

Na zakończenie posiedzenia szef MAC Rafał Trzaskowski dokonał krótkiego przeglądu zespołów zadaniowych i międzyinstytucjonalnych funkcjonujących w ramach Komitetu.

Źródło: MAC.gov.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika