e-prawnik.pl Porady prawne

Inwestycje

Zasady ogólne

Projekt Stadionu Narodowego gotowy

12.12.2008

10 grudnia br. konsorcjum JSK Architekci-GMP-SBP przekazało spółce Narodowe Centrum Sportu ostateczny projekt wykonawczy Stadionu Narodowego w Warszawie. W uroczystości uczestniczył m.in. Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki. 

Projekt wykonawczy Stadionu Narodowego w Warszawie mieści się w trzystu segregatorach. Podczas konferencji prasowej zostały zaprezentowane niektóre elementy nowego stadionu, m.in. fragment trybun z zainstalowanymi krzesełkami
- Cieszę się, że po raz kolejny dotrzymaliśmy zapowiadanego terminu - powiedział podczas uroczystości przekazania dokumentacji Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki. - W umowie z firmą JSK Architekci była zapisana data 10 grudnia i tego dnia projekt wykonawczy jest gotowy.

Minister podkreślił, że „widać w tym projekcie polskie serce". - Naszym celem jest zbudowanie obiektu, który będzie charakterystyczny i niepowtarzalny. Jak ktoś dostanie pocztówkę z jego widokiem, to od razu będzie wiedział, że to warszawski stadion. Nie chcemy betonowej bryły, jakie funkcjonują w wielu miejscach na świecie. Chcemy obiektu, z którego warszawiacy i Polacy będą dumni, a na razie wszystko wskazuje, że będzie to stadion wysokich lotów - dodał minister Drzewiecki.

Do wdrażania projektu wykonawczego będzie można przystąpić po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawcę stadionu, co zgodnie z harmonogramem prac nastąpi w kwietniu 2009 roku.

Źródło: www.msport.gov.pl

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ