Ruszają e-posterunki. Policja będzie mobilna

Notebook, przenośna drukarka i aparat cyfrowy – taki zestaw pozwoli na szybsze dokumentowanie czynności na miejscu zdarzenia.

Ponadto e-posterunki zapewnią możliwość wielokrotnego wykorzystania tych samych danych, a także szybki dostęp do informacji w ramach prowadzonych postępowań.

Notebooki wyposażone w aplikacje e-posterunek trafiły do wszystkich komend miejskich i powiatowych policji na Podkarpaciu. – Dzięki możliwości mobilnego wydrukowania dokumentów i przekazania ich do podpisu osobom uczestniczącym w czynnościach, skróci się czas trwania tych czynności. Funkcjonariusze obsługujący e-Posterunki, wypełniając dokumenty, nie będą musieli za każdym razem wpisywać powtarzających się danych. Będą one automatycznie pojawiać się w odpowiednich miejscach – wyjaśnia rzecznik podkarpackiej policji.

Funkcjonariusz tłumaczy, że pracę w terenie ułatwiają specjalne szelki, urządzenie jest wzmocnione, odporne na wilgoć i upadek, wyposażone w dodatkową baterię, zasilacz, czytnik i kartę SIM.

- Ekran można ustawić pod dowolnym kątem. Tablet współpracuje z mobilnymi czytnikami linii papilarnych. Niezwykle przydatne są też urządzenia uzupełniające zestaw - mobilna drukarka i aparat cyfrowy – informuje podkarpacka komenda.

52 specjalnie wyposażone i przystosowane notebooki trafiły do służb dochodzeniowo-śledczych. Sprzęt został zakupiony przez Komendę Główną Policji w projekcie realizowanym w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.9.2018

  mLegitymacja na nowy rok szkolny

  Twoje dziecko ciągle zostawia legitymację w domu? Już niedługo ten problem odejdzie w zapomnienie. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi (...)

 • 13.12.2017

  Mobilna biblioteka nie tylko dla uczniów

  Uruchomiono internetową bibliotekę, w której uczniowie z całej Polski znajdą lektury do szkół podstawowych i liceów. Nie będą musieli wyrabiać sobie kart ani stać w kolejkach. Nie (...)

 • 21.10.2017

  Współpraca dotycząca restytucji dóbr kultury

  Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie współpracy dotyczącej restytucji dóbr kultury, w tym zwrotu dóbr kultury wyprowadzonych z naruszeniem prawa z terytorium (...)

 • 12.9.2016

  Co jeśli Policja nie chce ścigać przestępstwa?

  Policja ma obowiązek ścigania każdego przestępstwa, jeśli uzyska wiarygodną wiadomość o jego popełnieniu. Niektóre z przestępstw są ścigane wyłącznie na wniosek pokrzywdzonego, a niektóre (...)

 • 20.8.2018

  Policjanci będą chodzić z kamerkami

  Ponad 2 tysiące kamer osobistych, zakupionych dzięki środkom z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, trafi do funkcjonariuszy Policji w całym kraju. Powodzeniem zakończył się program pilotażowy (...)