Sejm znowelizował ustawę telekomunikacyjną

Przyjęte dziś zmiany uaktualniają ustawę z 2010 roku zapewniającą ogólnopolski dostęp do usług telekomunikacyjnych - głównie internetu.

Głównym zarzutem wobec oryginalnej ustawy sprzed dwóch lat była mała precyzyjność niektórych przepisów. Uwagi dotyczyły braku regulacji, gdzie mają być ulokowane sieci szerokopasmowe i na jakich warunkach operatorzy mogą korzystać z istniejącej już infrastruktury telekomunikacyjnej.

Nowelizacja przyjęta dzisiaj przez Sejm rozwiewa powyższe wątpliwości, co ma korzystnie wpłynąć na rozwój sieci telekomunikacyjnych. Ustawa została przyjęta przez Sejm zdecydowaną większością głosów. Na 438 obecnych posłów, za przyjęciem projektu zagłosowało 307 zgromadzonych, a tylko 4 było przeciw. Od głosu wstrzymało się 127 posłów.

Porady prawne

Inwestycje wspierane przez ustawę telekomunikacyjną realizowane są przy pomocy unijnych środków, otrzymywanych z programów Rozwój Polski Wschodniej oraz Innowacyjna Gospodarka. Na poziomie regionalnym w całej Polsce przewidzianych jest około 17 dodatkowych programów rozwoju usług telekomunikacyjnych. Na lata 2007-2013 Unia przeznaczyła w Polsce na ten cel ponad 1 miliard euro.

(BS)


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • barnim 2014-09-17 14:48:56

    Dalej lekceważenie internautów, ciągle brak dolnej granicy od której dostawcy internetu ponoszą odpowiedzialność za usługę .Teraz to jest zero do iluś tam , bzdura.Gdy nie wiadomo o co kaman to chodzi o kasę, oczywiście nie internautów ...


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika