e-prawnik.pl Porady prawne

Podatek VAT i akcyza

Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących

18.6.2008

Od 1 lipca 2008 r. nie planuje się zmian w obowiązujących zwolnieniach z obowiązku ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych. Zmiany planowane są dopiero od 1 listopada 2008 r. - takie zapisy znalazły się w projekcie z 3 czerwca 2008 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas fiskalnych.
 
Co do zasady, projekt rozporządzenia nawiązuje pod względem zakresu stosowanych zwolnień do ewidencjonowania, do uregulowań, jakie obowiązywały w pierwszym półroczu 2008 roku. Utrzymuje także dotychczasowe zasady i wielkość kwot odliczeń wydatkowanych z tytułu nabycia kas. Utrzymano w projekcie większość regulacji z rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2007 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. Nr 245, poz.1807).
 
Od 1 listopada br., zgodnie z projektem, sprzedaż wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2% oraz napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5%,  będzie musiała być w całości ewidencjonowana za pomocą kas fiskalnych, bez względu na wysokość obrotów. Także niektórzy inni przedsiębiorcy, wymienieni pod poz. 5,8,15,16, 18-20, 23 załącznika do projektu rozporządzenia, będą musieli korzystać z kas fiskalnych po 31 października 2008 r., za wyjątkiem tych z nich, którzy przyjmą zasadę dokumentowania całego zakresu świadczenia usług na rzecz osób fizycznych przy pomocy imiennej faktury.
 
Z projektem rozporządzenia (wraz z uzasadnieniem) można zapoznać się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów. Projekt podlega konsultacjom i może ulec zmianie.

Źródło: www.olsztyn.is.gov.pl

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ