Firma i nazwa osoby fizycznej

Pytanie:

"Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą , np. PHU "Stokrotka" Jan Kowalski, może dokonywać zakupu towarów podając skróconą nazwę PHU "Stokrotka"?"

Odpowiedź prawnika: Firma i nazwa osoby fizycznej

Przepisy dotyczące firmy osoby fizycznej znajdują się obecnie w kodeksie cywilnym, który stanowi, że firmą tej osoby jest jej imię i nazwisko. Przedsiębiorca może jednak, obok swojego imienia i nazwiska, umieścić w firmie swój pseudonim lub określenie wskazujące na przedmiot działania przedsiębiorcy, miejsce jej prowadzenia lub inne określenie dowolnie obrane. Skoro więc firmą jest przede wszystkim imię i nazwisko osoby fizycznej, nie można zrezygnować z umieszczania tego imienia i nazwiska na fakturach.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika