Ilość egzemplarzy przy składaniu pozwu

Pytanie:

"W ilu egzemplarzach należy złożyć pozew w sprawie cywilnej, gdy pozwanym jest jedna osoba? Czy liczba kopii załączników musi odpowiadać liczbie kopii pozwu?"

Odpowiedź prawnika: Ilość egzemplarzy przy składaniu pozwu

Do pozwu wnoszonego do sądu należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich uczestniczącym w sprawie osobom. Musi Pan do pozwu dołączyć jeden odpis pozwu i odpis każdego załącznika dla pozwanego. Poza tym, jeżeli w sądzie nie złoży Pan załączników w oryginale, należy dołączyć po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika