Odpisy załączników do pozwu

Pytanie:

"Jeśli składam jako dowód w postępowaniu cywilnym dokument - w ilu egzemplarzach powinienem dostarczyć go sądowi (w procesie jestem powodem i jest jeszcze oprócz tego dwóch pozwanych). Dodam, że mam ten oryginalny dokument tylko w jednym egzemplarzu. Czy jeśli trzeba więcej załączników, mogą to być ksera?"

Odpowiedź prawnika: Odpisy załączników do pozwu

Może Pan do sądu złożyć oryginał dokumentu, a ponadto dwa jego odpisy (np. kserokopie poświadczone ze zgodność z oryginałem Pańskim podpisem) – dla każdego z pozwanych. Może Pan także złożyć trzy odpisy, a oryginał zachować. Jednakże na żądanie pozwanego będzie Pan i tak obowiązany złożyć w sądzie oryginał dokumentu.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika