Pełnomocnictwo w sprawie rozwodowej

Pytanie klienta:

""Nie mogę być obecny na sprawie rozwodowej. Czy podczas tej sprawy może reprezentować mnie pełnomocnik i kto może nim być (wyłączając adwokata)?""

Odpowiedź prawnika:

W Pana przypadku pełnomocnikiem w postępowaniu cywilnym może być oprócz adwokata: radca prawny, rodzeństwo lub zstępni (dzieci, wnuki) oraz osoby pozostające z Panem w stosunku przysposobienia. Wyżej wymienione osoby mogą Pana reprezentować, jeśli zostaną odpowiednio umocowane (pełnomocnictwo pisemne lub w formie oświadczenia przed sądem do protokołu). W takiej sytuacji nie będzie Pan zobowiązany do osobistego stawiennictwa, chyba że sąd tak nakaże.

Proszę pamiętać, że pełnomocnictwo pisemne w sprawie rozwodowej ma być pełnomocnictwem szczególnym, tj. określać dokładnie, o jaką sprawę chodzi (proszę też podać sygnaturę).

Michał Włodarczyk - Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.