Postawienie wiaty otwartej, służącej jako zabezpieczenie dla samochodu przed deszczem

Pytanie:

Czy postawienie wiaty otwartej, służącej jako zabezpieczenie dla samochodu przed deszczem, wymaga zgłoszenia, czy też można zaliczyć ją do obiektu małej architektury?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wiata z pewnością nie może być zaliczona do obiektów małej architektury. Jednakże zgodnie z ustawą:

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki

Postawienie takiej wiaty będzie jednak wymagało dokonania zgłoszenia.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: