Pozwolenie na budowę na działce rolnej

Pytanie:

"Mam działkę rolną, chcę na niej wybudować domek letniskowy. Czy na budowę każdego domku muszę mieć pozwolenie? "

Odpowiedź prawnika: Pozwolenie na budowę na działce rolnej

Należy uznać, że domek letniskowy jest budynkiem w rozumieniu ustawy prawo budowlane (czyli jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach). Na jego postawienie wymagana jest decyzja o pozwoleniu na budowę, poprzedzona decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Nie jest natomiast wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę m.in. obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m. Budowa takiego obiektu musi być jednak poprzedzona zgłoszeniem właściwemu organowi budowlanemu.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika