Stwierdzenie nabycia spadku a dział spadku

Pytanie:

Czy możliwy jest dział spadku bez uprzedniego stwierdzenia nabycia spadku na rzecz wszystkich spadkobierców?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 681 kodeksu postępowania cywilnego:

Jeżeli stwierdzenie nabycia spadku jeszcze nie nastąpiło i nie został sporządzony zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia, postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku wydaje sąd w toku postępowania działowego, stosując przepisy rozdziału 8.

Tym samym sąd rozpoznający sprawę o dział spadku, sam dokona wcześniejszego stwierdzenia nabycia spadku. 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: