Termin wpłaty odpisu na konto ZFŚS

Pytanie:

W jakim terminie powinien nastąpić odpis na fundusz socjalny? Chodzi o zakład państwowy.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych równowartość dokonanych odpisów i zwiększeń na dany rok kalendarzowy pracodawca przekazuje na rachunek bankowy Funduszu w terminie do dnia 30 września tego roku, z tym że w terminie do dnia 31 maja tego roku przekazuje kwotę stanowiącą co najmniej 75% równowartości odpisów, o których mowa w art. 5 ust. 1-3 ustawy (odpis podstawowy na pracowników pracujących w normalnych warunkach, odpis podstawowy na pracowników młodocianych, odpis podstawowy na na pracowników zatrudnionych w szczególnie uciążliwych warunkach pracy ).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: