Upominki dla zagranicznych kontrahentów a PIT-8C

Pytanie:

"Firma wręcza dla zagranicznych kontrahentów upominki. Czy należy od tych upominków pobrać podatek, a może wystawić PIT-8C?"

Odpowiedź prawnika: Upominki dla zagranicznych kontrahentów a PIT-8C

W sytuacji, gdy upominki wręczane są kontrahentom (osobom i podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą), firma wręczająca nie ma obowiązku pobrania podatku dochodowego od tych upominków ani sporządzania i składania informacji o wysokości przychodów (PIT-8C), co wynika z art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.


Piotr Geliński

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy nr 10841; magister prawa (absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego).

Od 2002 r. zdobywał doświadczenie jako współpracownik znanych kancelarii prawnych i kancelarii doradztwa podatkowego. Od 2008 r. wykonuje zawód doradcy podatkowego obecnie w formie spółki doradztwa podatkowego;

Specjalizuje się w: udzielaniu porad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych; analizie obciążeń podatkowych i ich optymalizacji, planowaniu podatkowym; ocenie umów pod względem wynikających z nich obowiązków podatkowych; doradztwie w sporach z organami podatkowymi, podczas kontroli podatkowej i skarbowej oraz w postępowaniach z zakresu zobowiązań podatkowych, w tym także w postępowaniach sądowoadministracyjnych.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika