e-prawnik.pl Porady prawne

Upominki dla zagranicznych kontrahentów a PIT-8C

Pytanie:

Firma wręcza dla zagranicznych kontrahentów upominki. Czy należy od tych upominków pobrać podatek, a może wystawić PIT-8C?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Upominki dla zagranicznych kontrahentów a PIT-8C

22.10.2008

W sytuacji, gdy upominki wręczane są kontrahentom (osobom i podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą), firma wręczająca nie ma obowiązku pobrania podatku dochodowego od tych upominków ani sporządzania i składania informacji o wysokości przychodów (PIT-8C), co wynika z art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ