Uszkodzenie fizyczne weksla a jego ważność

Pytanie:

"Czy fizyczne uszkodzenie weksla i jakie de facto uszkodzenie może go unieważnić czy np. przedarcie?"

Odpowiedź prawnika: Uszkodzenie fizyczne weksla a jego ważność

Przedarcie dokumentu weksla nie jest podstawą jego nieważności. Co najwyżej może wskazywać, że weksel został zapłacony i anulowany. Przedarcie weksla nie uniemożliwia jednak żądania zapłaty kwoty, z treści weksla wynikającej, jeżeli tylko treść weksla da się odczytać. Całkowite zniszczenie weksla nie powoduje jednak wygaśnięcia prawa. Możliwe jest w takiej sytuacji wszczęcie postępowania sądowego prowadzącego do umorzenia weksla i na tej podstawie orzeczenia sądowego dochodzić roszczeń z weksla.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika