Wykaz zarobków

Pytanie:

"Jeśli sąd wzywając na posiedzenie w sprawie o rozwód żąda wykazu zarobków za ostanie 6 miesięcy to chodzi o: zarobki netto, czy brutto (wg umowy o pracę)? Czy wypłata dywidendy, która była wykonana w tym okresie też powinna być wykazana? Czy dochody z lokat (odsetki) też należy uwzględnić?"

Odpowiedź prawnika: Wykaz zarobków

Biorąc pod uwagę wykładnię językową – można by uważać, iż chodzi wyłącznie o przychody z tytułu pracy. Jednakże w tym wypadku należy wziąć pod uwagę cel w jakim owe zarobki mają zostać wyjawione – w związku z tym najprawdopodobniej chodzi o wszelkie źródła przychodu – stosunek pracy, dywidendy, umowy zlecenie, odsetki z tytułu środków na rachunkach bankowych. Podając odpowiednie kwoty będzie należało napisać czy są to kwoty netto czy brutto. Przychody, które nie mają charakteru trwałego, systematycznego, powinny być w odpowiedni sposób odnotowane, by sąd nie pomyślał, iż stanowią one stały np.: comiesięczny przychód.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika