Wymagania dla dziedziczenia gospodarstwa rolnego

Pytanie:

"Czy żeby wnuk (uczy się w szkole podstawowej) mógł odziedziczyć gospodarstwo po zmarłych dziadkach musi spełniać jakieś specjalne wymogi? "

Odpowiedź prawnika: Wymagania dla dziedziczenia gospodarstwa rolnego

Od dnia wejścia w życie Wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 31 stycznia 2001 r. (sygn. akt P. 4/99), czyli od 14 lutego 2001 r. nie wymaga się już od spadkobierców ustawowych gospodarstw rolnych jakiś specjalnych przesłanek. Oznacza to, że wnuk nie musi spełniać żadnych wymogów, by stać się spadkobiercą gospodarstwa rolnego po dziadkach.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika