Roszczenie o zachowek a spadkobranie testamentowe

Pytanie:

Czy z roszczeniem o zachowek można wystąpić w stosunku do spadkobiercy testamentowego przed założeniem sprawy o przyjęcie spadku? Spadkobierca jest cudzoziemcem, mieszka poza Polską i po przyjęciu spadku przez niego trudno będzie wystąpić w stosunku do niego z roszczeniem o zachowek

Masz inne pytanie do prawnika?

25.9.2003

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Roszczenie o zachowek a spadkobranie testamentowe

Przepisy nie określają od kiedy uprawnieni do zachowku moga występowac ze swym roszczeniem wobec osób zobowiązanych do zapłaty zachowku. Z treści art. 1007 par. 1, który ustanawia termin przedawnienia roszczeń o zachowek można jednak wywnioskować, że uprawnieni do zachowku mogą występować z roszczeniami po ogłoszeniu testamentu przez sąd.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Adwokat z Łodzi pomoc przy spadku!!

12.10.2021 przez: JolantaKaminska

prawnik od spraw spadkowych Poznań

21.6.2021 przez: miklaszewskiE77

Spadek z francji

30.10.2020 przez: pawel198912