Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Pytanie:

W jaki sposób może być udzielona zgoda na przetwarzanie danych osobowych?

Masz inne pytanie do prawnika?

14.1.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zgodnie z art. 7 pkt 5 ustawy o ochronie danych osobowych, zgoda musi wyraźnie dotyczyć przetwarzania danych, nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści. Pod pojęciem zgody należy rozumieć oświadczenie woli, którego treścią jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych tego, kto składa oświadczenie.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne