Komorowski podpisał ustawę o RTV
Według dokumentu programy telewizyjne, które są rozpowszechniane wyłącznie w internecie, podlegają obowiązkowi rejestracji w KRRiT.
Ustawa o radiofonii i telewizji zobowiązuje do uzyskania wpisu w rejestrze również nadawców satelitarnych. Gazeta Prawna wyjaśnia, że w tym przypadku przepisy zliberalizowano, ponieważ dziś muszą oni uzyskać koncesję.
Według ustawy dostawca usługi medialnej będzie mógł rozpocząć nadawanie, jeśli KRRiT w ciągu miesiąca od zgłoszenia nie odmówi rejestracji.
Jeśli dostawca zdecyduje się nadawać programy bez wpisu do rejestru, narazi się na karę pieniężną w wysokości do 10 proc. przychodu osiągniętego w poprzednim roku podatkowym.
KRRiT dostanie też możliwość wykreślenia internetowego programu z rejestru. Będzie to możliwe w sytuacji, gdy ciągu 12 miesięcy dwukrotnie znajdą się w nim treści propagujące działania sprzeczne z prawem, polską racją stanu, postawą sprzeczną, z moralnością i dobrem społecznym bądź treści dyskryminujące ze względu na rasę, płeć lub narodowość – pisze dzisiejsza Gazeta Prawna.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?