Jutro rozpoczyna się unijny szczyt w Brukseli, lecz nadal nie wiadomo, kto ma największe szanse na objecie stanowiska prezydenta Unii Europejskiej oraz szefa unijnej dyplomacji. Jacek Saryusz-Wolski zdradził w rozmowie z dziennikiem „Polska", że nasza dyplomacja najchętniej widziałaby na stanowisku szefa unijnej dyplomacji Carla Bildta, szwedzkiego ministra spraw zagranicznych lub Toomasa Hendrika Ilvesa, prezydenta Estonii. Prezydentem Unii powinien według Saryusza-Wolskiego zostać natomiast sprawny administrator, np. premier Belgii Herman Van Rompuy. Niestety nie pretenduje on oficjalnie do tego stanowiska. Na liście kandydatów jest już ponad 20 nazwisk. - I nadal nie osiągnięto kompromisu. Dlatego wszystko może się jeszcze zdarzyć, a szczyt może się wydłużyć nawet do niedzieli - mówił dla „Polski" Saryusz-Wolski.
Polska ma swoich faworytów do rządu UE
Powiązane artykuły
Czy Stowarzyszenie może zatrudniać swoich członków?
Ustawa prawo o stowarzyszeniach (dalej u.p.s.) w art. 2 ust. 1 definiuje stowarzyszenie jako dobrowolne, samorządne i trwałe zrzeszenie o celach niezarobkowych. W poprzednim stanie prawnym, do czasu (...)
Jak napisać skargę na czynności komornika? Wzór, terminy i koszty
Dowiedz się jak napisać skargę na czynności komornika. Wzór pisma, terminy wniesienia, opłaty i praktyczne wskazówki. Kompletny poradnik krok po kroku.
Reklamacja obuwia 2025 - Jak skutecznie reklamować buty?
Kompleksowy przewodnik po reklamacji obuwia w 2025 roku. Nowe przepisy, zasady niezgodności towaru z umową, terminy i uprawnienia konsumenta. Dowiedz się jak skutecznie reklamować wadliwe buty.
Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości? Praktyczny przewodnik prawny
Kompletny poradnik o prawach współwłaścicieli nieruchomości. Dowiedz się jak korzystać ze wspólnej nieruchomości, jakie przysługują roszczenia i jak dokonać podziału quoad usum. Aktualne przepisy (...)
Kto i co podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych precyzyjnie wskazuje, w jakim wypadku dany podmiot podlega opodatkowaniu na mocy jej przepisów. Określa także, jakie dochody podlegają (...)
Umowa o dzieło 2025 - na czym polega i jak zawrzeć?
Kompleksowy przewodnik po umowie o dzieło w 2025 roku. Dowiedz się o nowych zmianach, ozusowaniu, różnicach wobec umowy zlecenie i jak prawidłowo zawrzeć umowę o dzieło.
Zatrzymanie przez Policję - Prawa, Rodzaje, Czas Trwania
Kompletny przewodnik po zatrzymaniu w Polsce 2025. Sprawdź kiedy, na jak długo i przez kogo możesz zostać zatrzymany. Poznaj swoje prawa i rodzaje zatrzymania.
Jak zarejestrować firmę przez bank?
Już ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości rejestracji firmy za pomocą bankowości elektronicznej. Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej (...)
Praca w upale
Wysokie temperatury mogą naprawdę dać się we znaki ? również w pracy. Zmęczeni upałem pracownicy mogą mieć trudności ze skupieniem się na swoich zadaniach. Jak poprawić ich komfort? Jakie (...)
Fundusze europejskie na informatyzację
Wsparcie ze środków unijnych na informatyzację dotyka wielu obszarów. Są to m.in. fundusze dla administracji publicznej na usprawnienie jej usług, środki na cyfryzację zasobów (...)