Posłowie o kolejnym obowiązku dla podatników

W swojej interpelacji do ministra finansów parlamentarzyści postulowali, by przekazywanie 1 proc. podatku na działalność pożytku publicznego było obligatoryjne.

Resort odniósł się jednak negatywnie do takiej propozycji – pisze dzisiejsza Rzeczpospolita. Ministerstwo nie chce kolejnych obowiązków dla wypełniających PIT. Na zmianie mogłyby stracić też obdarowywane organizacje.

Dziennik przypomina, że obecnie podatnik decyduje nie tylko o tym, kogo wesprze, ale również określa przekazywaną kwotę (nieprzekraczającą 1 proc. podatku należnego). Wprowadzenie nowego obowiązku mogłoby doprowadzić do tego, że podatnicy będą deklarowali kwoty minimalne. Ponadto urząd skarbowy mógłby kwestionować poprawność złożonego zeznania, bo podatnik  nie wskazał w nim organizacji pożytku publicznego.

Porady prawne

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • niepełnosprawna e 2013-09-23 21:09:54

    A ja miałabym inną propozycję ze szczególnym uwzględnieniem naszych "ukochanych" przez cały naród "wybrańców". A mianowicie w trybie Pilnym należy podnieść opodatkowanie Diet poselskich do bardzo skromnej wysokości 55,5% miesięcznie. Ponieważ nasi umiłowani "wybrańcy" są wolni od wszelakich obciążeń podatkowych, więc czas najwyższy, aby wreszcie poczuli się Równi z tymi, którzy ich wybrali do reprezentowania nas w parlamencie naszego kraju. Gdy posły i senatory odczują na własnej skórze ciężary, które dotykają jak do tej pory wyłącznie zwykłych obywateli naszego kraju, to może sięgną do własnych rozumów (pod warunkiem, że je mają) i zaczną wreszcie uchwalać prawo dla ludzi, a nie dla "wybranych". I to będzie w zbiżającej się kadencji parlamentu, najważniesza Ustawa, którą będą Musieli uchwalić ci "starzy nowowybrani" parlamentarzyści. I to z przykazu Narodu, a nie z własnego "widzimisię", jak to bywało dotychczas!


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika