Polscy kandydaci na kierowcę - zamiast kursu i egzaminu w naszym kraju - często szukają w internecie ogłoszeń typu „Bezstresowo i szybko załatwiamy prawa jazdy wszystkich kategorii". Dziennikarze Dziennika Polskiego zadzwonili pod numer telefonu podany w jednym z ogłoszeń. - Płaci mi pani 2 tys. dolarów za prawko kategorii B, jedzie ze mną dwa razy do Lwowa i niczym się nie martwi. Ten dokument ma już pani prawie w kieszeni - na 99 procent. Wszystko jest legalne - odpowiadał właściciel firmy, oferującej taką usługę. Okazało się również, że nie musimy znać języka ukraińskiego, ponieważ test wypełnia za nas tłumacz. Egzamin zdaje się jedynie na placu, a w samochodach nie ma kamer. Nie musimy również przedstawiać zaświadczenia o ukończeniu kursu nauki jazdy. Policja jest bezradna. Podobnie urzędnicy, którzy wymieniają ukraińskie „dwudniowe prawa jazdy" na polskie odpowiedniki - donosi Dziennik Polski.
Prawo jazdy w dwa dni
Powiązane artykuły
Jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca w 2025 roku?
Aktualne przepisy 2025: Które dokumenty kierowca musi mieć przy sobie? Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, polisa OC - sprawdź co się zmieniło!
Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?
W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)
Nieodśnieżony samochód - co grozi zgodnie z prawem polskim?
Zima to czas, kiedy na drogach panują trudne warunki atmosferyczne. W związku z tym ważne jest, aby dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Jednym z istotnych elementów (...)
Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego
Od 1 października 2018 r. kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC. Kierowcy nie będą musieli wozić wspomnianych dokumentów, bo dane pojazdu (...)
Alimenty na dziecko w 2025 roku - Kompletny przewodnik prawny
Kompleksowy przewodnik alimentów 2025: od kiedy i jak długo płacić alimenty na dziecko, wysokość świadczeń, fundusz alimentacyjny do 1000 zł, procedura sądowa.
Tymczasowe aresztowanie - jak się bronić?
Tymczasowe aresztowanie w Polsce - przesłanki, czas trwania, obrona. Sprawdź aktualne przepisy, planowane zmiany i jak skutecznie się bronić w 2025 roku.
Nowe obostrzenia na polskiej granicy
Od 28 grudnia br. na polskiej granicy obowiązują nowe obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Z kwarantanny nie są już zwolnieni Polacy, obywatele państw UE, EOG oraz Szwajcarii przekraczający (...)
Zatrzymanie przez Policję - Prawa, Rodzaje, Czas Trwania
Kompletny przewodnik po zatrzymaniu w Polsce 2025. Sprawdź kiedy, na jak długo i przez kogo możesz zostać zatrzymany. Poznaj swoje prawa i rodzaje zatrzymania.
Bony dla młodych bezrobotnych
Sprawy rodzinne, motywacja zarobkowa, szansa na rozwój, chęć zdobycia fachu – to powody, dla których w czołówce form aktywizacji są bony na zasiedlenie, stażowe, szkoleniowe (...)
Koronawirus: zasady wjazdu do Polski
Na polskiej granicy stanowiącej jednocześnie granicę zewnętrzną UE wciąż obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Są to zarówno ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców (...)