Rząd przygotowuje wielką reformę emerytur. Plan zakłada m.in. stopniowe - co roku o pół roku - zrównywanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, wydłużanie wieku emerytalnego oraz wyższe składki dla rolników z dochodami przekraczającymi 2 tys. zł - czytamy na łamach Gazety Wyborczej. Czy rządowy plan ma szansę na realizację? Koalicjant nie mówi „nie". - Ta propozycja nas nie zaskoczyła, już pół roku temu apelowaliśmy do ministra finansów, by sprawdził, jak można odciążyć budżet. Jeśli chodzi o rolników, to trzeba pamiętać, że z 1,5 mln gospodarstw tylko 217 tys. jest dochodowych, a kolejne 300 tys. dopiero się do tego zbliża. Platforma uwzględnia to zróżnicowanie w swoich planach - wyjechała ostatnio na wieś i zobaczyła, jakie są tam problemy - mówi dla Gazety Wyborczej Stanisław Żelichowski, szef klubu PSL. Prezydencki minister Paweł Wypych stwierdził z kolei w rozmowie z dziennikarzami gazety, że dyskutować można o konkretnych projektach ustaw, a tych nie ma i moim zdaniem nie będzie.
Reforma emerytalna znajdzie zwolenników?
Powiązane artykuły
Umowa zlecenie 2025 - Co musisz wiedzieć?
Kompletny przewodnik po umowie zlecenia w 2025 roku. Minimalna stawka godzinowa 30,50 zł, obowiązki stron, składki ZUS, wypowiedzenie umowy. Aktualne przepisy i praktyczne wskazówki.
Odprawa rentowa i emerytalna
Odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia przysługuje pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty inwalidzkiej lub emerytury, którego stosunek pracy ustał (...)
Ogólne zasady dziedziczenia subkonta w ZUS
Od maja 2011 roku, w ramach konta ubezpieczonego będącego członkiem OFE, w ZUS prowadzone jest subkonto. Środki w ramach II filaru, poczynając od składki za maj 2011 r., były dzielone na składki (...)
Tymczasowe aresztowanie - jak się bronić?
Tymczasowe aresztowanie w Polsce - przesłanki, czas trwania, obrona. Sprawdź aktualne przepisy, planowane zmiany i jak skutecznie się bronić w 2025 roku.
Kurator - kiedy i dla kogo się ustanawia?
"Wszystko o kuratorze w 2025 roku - dla kogo ustanawia się kuratora, jakie są obowiązki, wynagrodzenie i najnowsze zmiany prawne. Przewodnik oparty na aktualnych przepisach KRiO.
Umowa zawarta przez osobę nieuprawnioną
Często podpisując umowę z daną firmą, czy instytucją, nie weryfikujemy, czy osoba podpisująca się za naszego kontrahenta jest uprawniona do jej zawarcia. Jakie mogą być konsekwencje podpisania (...)
Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność
Weksel jest dokumentem, w którym ktoś zobowiązuje się do zapłaty pewnej kwoty pieniędzy innej osobie. Treść i formę tego dokumentu dokładnie opisuje ustawa. Zazwyczaj jest on wręczany przez (...)
Zasada rozstrzygania wątpliwości faktycznych na korzyść przedsiębiorcy
Zgodnie z nią, jeżeli przedmiotem postępowania przed organem jest nałożenie na przedsiębiorcę obowiązku bądź ograniczenie lub odebranie uprawnienia, a w tym zakresie pozostają niedające się (...)
Kiedy pośrednik może domagać się wynagrodzenia za swoje świadczenie?
Podstawowym warunkiem dla uznania ważności umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jest jej forma pisemna. Jak skonstruować umowę, aby uniknąć trudności w wyegzekwowaniu (...)
Niższy PIT 17% od 1 października 2019 r.
Obniżenie podatku dochodowego z 18 do 17 proc. dla wszystkich podatników oraz dodatkowe zmniejszenie PIT dla osób pracujących przez ponad 2-krotne podniesienie kosztów uzyskania (...)