Zimne ognie bez pozwolenia

Nabywanie, przechowywanie lub używanie zimnych ogni, petard i bukietów pirotechnicznych nie wymaga pozwolenia.

Prowadząc prace z użyciem materiałów wybuchowych, należy nie tylko przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa, lecz także zapewnić oznakowanie specjalnymi tablicami obiektów, pomieszczeń i miejsc, w których te prace się odbywają. W obowiązującym od 7 września rozporządzeniu (Dz. U. nr 158, poz. 1328) minister gospodarki określił sposób prowadzenia takich prac. Podał np., że przed każdym pokazem pirotechnicznym należy opracować jego dokumentację organizacyjno-techniczną. Musi się w niej znaleźć: miejsce, data i czas trwania, kserokopia koncesji lubpozwolenia wojewody oraz masa netto wyrobów pirotechnicznych przewidzianych do odpalenia.

Porady prawne

Rzeczpospolita 06.09.2005


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika