Prowadzę przedsiębiorstwo handlowo-usługowe którego jedną z form działalności jest sprzedaż oleju (...)

Prowadzę przedsiębiorstwo handlowo-usługowe którego jedną z form działalności jest sprzedaż oleju opałowego z dostawą do odbiorcy. Nadchodzi okres letni gdzie spada radykalnie popyt na ten wyrób. Użytkownicy kotłów olejowych zamawiają niewielkie ilości oleju potrzebnego do podgrzania ciepłej wody użytkowej, gdzie realizacja ilości 50-100 czy 200 litrów samochodem-cysterną jest dla mnie nieopłacalna, gdyż nie wliczam kosztów transportu i wręcz odmawiam dostawy. W związku z tym, by być wiarygodnym wobec stałych odbiorców i ich zatrzymać chcę zaproponować im zakup oleju opałowego przygotowanego w mojej firmie w pojemnikach 30 litrowych z odbiorem w siedzibie firmy. Każdy kupujący przy zakupie składałby oświadczenie o przeznaczeniu nabywanego oleju na cele grzewcze i zgodnie z §6 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 roku w sprawie podatku akcyzowego ( Dz. U. nr 27, poz. 269 ze zm. ) podpisywałby własnoręcznym podpisem zostawiając swoje dane z dowodu osobistego jako świadomy w jakim celu kupuje olej opałowy. Proszę Urząd Skarbowy o wypowiedzenie się, bo według mnie tak czy mogę postępować zgodnie z tym co napisałem powyżej nie naruszając przepisów podatkowych a jednocześnie pomóc użytkownikom kotłowni olejowych gdzie dla niektórych z uwagi na wysokie ceny oleju trudno jest jednorazowo zakupić nawet 30 litrów oleju opałowego a są zmuszeni gdyż nie posiadają innej możliwości podgrzewania wody. Proszę o odpowiedż.

POSTANOWIENIE

Na podstawie art. 216, art. 14a §1 i §4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa ( tekst jednolity z 2005 r., Dz. U. nr 8, poz. 60 ) w związku z wnioskiem złożonym przez podatnika w dniu 20.04.2005 r. uznaję stanowisko wnioskodawcy zawarte we wniosku.

UZASADNIENIE

Uwzględniając wniosek podatnika w całości, na podstawie art. 210 ust. 5 Ordynacji podatkowej odstąpiono od uzasadnienia postanowienia.

Porady prawne

Pouczenie: Powyższa interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia tego zdarzenia, nie jest wiążąca dla podatnika, płatnika lub inkasenta, wiąże natomiast właściwe organy podatkowe i organy kontroli skarbowej-do czasu jej zmiany lub uchylenia w drodze decyzji. Na niniejsze postanowienie przysługuje zażalenie. Postanowienie, na które służy zażalenie Strona może złożyć do Dyrektora Izby Celnej w Łodzi za pośrednictwem Naczelnika Urzędu Celnego w Łodzi w terminie 7 dni od dnia doręczenia.


Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika