Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

groupon - czy można odzyskać pieniądze przetrzymywanie na wirtualnym koncie u nich?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!
  Mam na swoim koncie w serwisie Groupon środki finansowe pozostałe po zakupionym, ale niezrealizowanym kuponie. Należy dodać, że kupon nie został zrealizowany bez mojej winy. Po prostu usługodawca nie mógł wyrobić się z nadmiarem zleceń. W związku z tym napisałem do Groupona mail z wnioskiem o zwrot pieniędzy na moje konto podając numer. Groupon jednak "oddał" mi te pieniądze, ale nie na konto, lecz na wirtualne konto na Grouponie i to z adnotacją, że pieniądze te będą "do wykorzystania do końca 2012 roku". Nieudany zakup w Grouponie odbył się w kwietniu 2012, wtedy więc się tym nie przejmowałem; myślałem że wykorzystam zaległe środki do końca roku. Jednak oferty groupona z miesiąca na miesiąc są coraz gorsze i do teraz nic nie zakupiłem. Czy mam szanse odzyskać te pieniądze przechowywane na ich "moim" wirtualnym koncie?
  Dziękuję z góry za wskazówki.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Rozliczenie transakcji z portalem internetowym

  PYTANIE PODATKOWE Mamy zamiar nawiązania współpracy z portalem internetowym (typu Groupon, Gruper), który umożliwia sprzedaż dużej ilości jednorodnych usług firm zlecających (hoteli, restauracji, gabinetów kosmetycznych). Otrzymaliśmy ofertę współpracy z takiego portalu i mamy wątpliwości co do zasad rozliczeń. Firma, której oferta ma być wystawiona na sprzedaż musi zastosować bardzo duży upust (ponad 50%) od swojej ceny wyjściowej. Z kolei, wystawiona, niższa cena detaliczna jest dzielona na dwie, teoretyczne równe części, czyli teoretycznie po 50% otrzymuje oferent, a 50% Groupon. Faktycznie, Groupon dolicza do swoich 50% jeszcze podatek VAT. Dla oferenta zostaje 38,5%. Ponadto, klienci kupują na portalu kupony, płacąc od razu kartą. Oferenci otrzymują zapłatę tylko wtedy, gdy klienci zgłoszą się do nich z kuponem. W innym przypadku klientowi przepada bon, a oferent nie otrzymuje zapłaty. Całość pieniędzy za niezrealizowane bony zostaje w Grouponie. Czy wystawiona na Grouponie cena detaliczna, która z definicji jest ceną brutto, może w 50% - jako prowizja należna Grouponowi - dla potrzeb rozliczeń, zmienić swój charakter na cenę netto? Oczywiście, pozostała część ceny jest traktowana jako detaliczna, klient nie dopłaca VAT. Czy pieniądze pozostające w Grouponie za niezrealizowane kupony można potraktować jako przychód nienależny, choćby w części jaka przepada klientowi za niezrealizowane bony lub oferentowi, którego usługi wystawiono na sprzedaż?

 • Kapitał zakładowy sp. z o.o.

  Czy kapitał zakładowy musi być cały czas na koncie, czy można nim "obracać"?

 • Niewykonanie warunków zawartej umowy

  Czy można wyegzekwować sądownie niewywiązywanie się z zobowiązania i odzyskać pieniądze w przypadku, gdy podłączony internet drogą radiową nie działa. Zapłacono za antenę + oprzyrządowanie potrzebne w tym celu, internet działał kilka miesięcy teraz w ogóle. Pomimo wezwań telefonicznych założyciel nie zgłasza się, unika, ponieważ zainstalował w komputerze złą kartę. Umowy pisemnej nie zawarto, miała być póżniej, jak będzie działać dobrze, ale za osprzęt zapłacono. Czy mając potwierdzenie miesięcznych opłat, świadków można udowodnić usługodawcy zawarcie ustne umowy, niewywiązywanie się z niej i odzyskać pieniądze za osprzęt ?

 • Odzyskanie pieniędzy od żony

  Chcę odzyskać pieniądze zagarnięte przez żonę ze wspólnego konta bankowego wykazując, że tylko ona wypłacała pieniądze z konta zostawiając mnie bez środków do życia. Czy mogę odzyskać pieniądze, które musiałem wpłacić, by uregulować dług na koncie i go zamknąć? Żona była współwłaścicielem tego konta i tylko ona z niego korzystała. Jak można prawnie zmusić ją do spłaty połowy tego, co musiałem wpłacić?

 • Uprawnienia żony do konta firmy

  Od 2004 roku prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Nie ustanawiałem nigdy żadnego pełnomocnictwa dla żony, ani jakiejkolwiek innej osoby. Firma nie jest też spółką. W zakresie dysponowania środkami na rachunku bieżącym firmy także nie ustanawiałem dla nikogo pełnomocnictwa. W czerwcu 2005 roku żona dokonała bezprawnej wypłaty z konta firmy kwoty 3000 złotych, posługując się kartą bankomatową, w posiadanie której weszła bez mojej wiedzy i zgody. Żona uważa, że miała prawo wypłacić sobie pieniądze z konta firmy, gdyż uważa, że pieniądze na tym koncie stanowią majątek wspólny. Moim zdaniem tylko przychód z działalności należy do majątku wspólnego, a nie pieniądze z obrotu firmy znajdujące się na koncie, do którego żona nie posiadała uprawnień. Kto ma rację? Czy działania żony mogą stanowić czyn zabroniony?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane