Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

dokumenty potrzebne do przeprowadzenia sprawy spadkowej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • w 1999 roku zmarla moja babcia, przepisujac na mnie mieszkanie i zaznaczajac w testamencie ze jednej z jej corek musze splacic zachowek czyli 1/8 wartosci mieszkania. problem jest taki ze sprawa spadkowa nie zostala do dzisiaj przeprowadzona. mieszkam za granica i bedac latem w polsce chcialabym zaczac to zalatwiac i nie wiem jakie dokumenty musze zgromadzic. sytuacja rodzinna jest taka: babcia ktora zmarla ma 4 dzieci: mojego ojca i trzy corki (jedna z nich nie zyje ale ma 2 dzieci). babcia byla jedyna wlascicielka mieszkania. dziekuje z gory za jakakolwiek pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku

  Czy obowiązuje jakiś termin przeprowadzenia sprawy spadkowej po zmarłym? Minęło 12 lat od śmierci ojca. Jego żona /druga/ nie przeprowadziła sprawy spadkowej. Obecnie również nie żyje. Zmarła 4 lata temu. Jak przedstawia się sprawa zrzeczenia się prawa do spadku po takim okresie?

 • Oryginały dokumentów składane razem z pozwem

  Składam pozew i dołączam do niego oryginały dokumentów (bo nie chcę korzystać z usług notariusza). Czy te dokumenty podlegają zwrotowi, np. gdyby były potrzebne w innej sprawie?

 • Skutki dokonania działu spadku dla spadkobierców

  Jakie są skutki dokonania działu spadku dla spadkobierców majątku?

 • Obecność oskarżonego na rozprawie

  W przypadku skierowania mnie do szpitala (mam kłopoty z sercem) dwa dni przed sprawą i złożeniu odpowiednich dokumentów w sądzie przez mojego adwokata czy mogę odroczyć rozprawę z powyższego powodu? Koniecznie chcę być na sprawie. Jakie dokumenty są potrzebne dla sądu abym mógł odroczyć rozprawę z powodu mego pobytu w szpitalu. Jestem oskarżony z art. 207 par.1 kk. W aktach sprawy są złożone dwie karty informacyjne z interwencji Pogotowia Ratukowego - w obu przypadkach odmówiłem pozostania w szpitalu na obserwacji. Powodem był brak ubezpieczenia.

 • Książeczki mieszkaniowe i lokaty terminowe

  Czy do masy spadkowej dolicza się książeczki oszczędnościowe i lokaty terminowe?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane