e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum

Artykułów


16 Pytań i odpowiedzi


2 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Zakłócanie ciszy nocnej

  "Czy sąsiad mieszkający w domku jednorodzinnym ma prawo wypuszczać na dwór psy, które nieustannie szczekają przed godziną 6.00 rano i po godzinie 22.00? Psy szczekają nieustannie powodując hałas budzą sąsiadów bardzo wcześnie rano."

  Zakłócanie ciszy nocnej
 • Złośliwe niepokojenie sąsiada-wykroczenie

  "Pies sąsiada czyni szkody na mojej posesji. Prośba, aby zbudował mu ogrodzenie nie spotkała się z jego aprobatą i nadal umyślnie spuszcza psa z łańcucha który biega po mojej posesji. Jak jest metoda ukarania właściciela czworonoga?"

  Złośliwe niepokojenie sąsiada-wykroczenie
 • Zakaz prowadzenia pojazdów za wykroczenie

  "We wrześniu po orzeczeniu kolegium, została orzeczona kara zakazu prowadzenia pojazdów przez okres 6 miesięcy, lecz prawo jazdy nie zostało fizycznie zatrzymane. Dopiero w styczniu dostałem pismo o zwrot prawa jazdy do właściwego urzędu! Od kiedy (...)"

  Zakaz prowadzenia pojazdów za wykroczenie
 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  "Po przeczytaniu artykułu Kontrola prędkości przez straż miejską z dnia 24.01.2006 r. na stronie www.e-prawnik.pl, postanowiłem zwrócić się o poradę prawną. Dnia 15.07.2006 r. podczas gdy jechałem nad morze, w miejscowości X, Straż Miejska (...)"

  Nałożenie mandatu przez Straż Miejską
 • Uproszczone postępowanie karne

  "Kiedy i dlaczego istnieje możliwość zastosowania w postępowaniu karnym procedury uproszczonej? Jakie są przesłanki do jej zastosowania? Kogo ona dotyczy? Kto bierze w niej udział? Które przepisy mówią o procedurze uproszczonej i czy są jakieś (...)"

  Uproszczone postępowanie karne
 • Zniesławienie

  "Jestem oskarżycielem prywatnym w sprawie o zniesławienie. Odbyło się już posiedzenie pojednawcze, na którym oskarżony nie wyraził chęci pojednania. Za jakiś czas będzie rozprawa główna. Czy nie mając wykształcenia prawniczego muszę zatrudnić (...)"

  Zniesławienie