Ekologia w Polsce. Sejm przyjął raport resortu środowiska

W dokumencie oceniono efekty Polityki Ekologicznej Państwa (PEP) w latach 2009-2012 z perspektywą do roku 2016, ze szczególnym uwzględnieniem stopnia i zakresu realizacji jej priorytetów. Oceniono także wpływ, jaki na tę politykę miały programy współfinansowane ze środków UE oraz fundusze ekologiczne - narodowy i wojewódzkie.

Przedstawiono ponadto analizę zobowiązań Polski w obszarze środowiska na 2020 rok oraz aktualny stan ich realizacji.

W raporcie nakreślono ponadto najważniejsze kierunki przyszłych działań mające na celu trwały rozwój gospodarczy przy minimalizacji negatywnego oddziaływania na środowisko. Kluczowe obszary tematyczne objęte opracowaniem to: gospodarka wodno-ściekowa, gospodarka odpadami, ochrona powietrza, ochrona przyrody i leśnictwo.

Porady prawne

Obowiązek sporządzania Raportu z realizacji Polityki Ekologicznej Państwa w latach 2009-2012 z perspektywą do roku 2016 (PEP) nakłada art. 16 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo Ochrony Środowiska, dotyczący obowiązku sprawozdawczo-informacyjnego wobec Sejmu i Senatu RP. Raport został wykonany w 2013 r. m.in. na podstawie analizy danych statystycznych, z uwzględnieniem efektów realizacji programów współfinansowania ze środków UE oraz funduszy ekologicznych.

Źródło: mos.gov.pl


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika