Kwalifikacja wojskowa rusza w przyszłym tygodniu

4 lutego rozpocznie się kwalifikacja wojskowa, która w tym roku obejmie 280 tys. osób. Będzie ona prowadzona do 30 kwietnia.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa obejmie: mężczyzn urodzonych w 1994 roku; mężczyzn urodzonych w latach 1989-1993, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Kwalifikacji zostaną również poddane osoby urodzone w latach 1992-1993, którym została orzeczona czasowa niezdolność do czynnej służby wojskowej, a okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej, a także te - wobec których została orzeczona czasowa niezdolność do czynnej służby wojskowej, a okres tej niezdolność upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, jednak osoby te przed zakończeniem kwalifikacji złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Dotyczyć będzie to również kobiet urodzonych w latach 1989-1994, które mają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz tych, które w roku szkolnym lub akademickim 2012/2013 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo są studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków.

Ostatnią kategorię obywateli, którzy przejdą kwalifikację, będą ci, którzy ukończyli 18 lat życia i ochotniczo zgłosili się do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie mają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Tadek

5.2.2013 7:54:35

Re: Kwalifikacja wojskowa rusza w przyszłym tygodniu

Obecnie nie ma już powodów aby kobiety nie służyły w wojsku bez duskryminowania ze względu na płeć. Przeciez i tak w większości nie mają małych dzieci a ponadto zazwyczaj bywają zdrowsze za młodu od młodych mężczyzn (dopuki efekty ćpania antykoncepcji i stosowania uzywek nie spowodują degeneracji umysłowo-fizycznych) - a i tak żyją wielokrotnie dłużej na emeryturze od mężczyzn - czyli de facto uzyskują emerytury zaróno swoje jak i zdecydowanej większośći mężczyzn dla siebie (nie płacąc wcześniej składek w takiej proporcji ani nie wychowójąc najważniejszej inwestycji czyli co najmniej paru dzieci na lepszych od siebie).


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Trwa tegoroczna kwalifikacja wojskowa

  Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała do 28 kwietnia. Obejmie około 220 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku. Każda osoba podlegająca (...)

 • Ruszyła kwalifikacja wojskowa

  W poniedziałek (3 lutego) rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do końca kwietnia br. Obejmie ponad 220 tysięcy mężczyzn oraz niemal 4 tysiące kobiet. Kogo obejmie kwalifikacja (...)

 • W lutym rusza kwalifikacja wojskowa

  Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała od 4 lutego do 26 kwietnia. Obejmie ona około 210 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2000 roku. Poza tym przewidziano podwyżki (...)

 • Zrzeczenie się spadku - Gdy nie chcesz po kimś dziedziczyć

  Zgodnie z obowiązującym prawem spadkowym, jeżeli spadkodawca nie pozostawił po sobie testamentu to w momencie otwarcia spadku (czyli śmierci spadkodawcy) obowiązują przepisy ustawowe dotyczące (...)

 • Ekologiczne z elektronicznym certyfikatem

  Rusza system certyfikacji elektronicznej, który pozwoli lepiej monitorować import produktów ekologicznych. Dzięki niemu UE stanie się światowym liderem w zakresie identyfikowalności (...)

NA SKÓTY