Przetarg na nowe dowody unieważniony

Resort spraw wewnętrznych podjął taką decyzję w związku z pracami nad nowelizacją ustawy dotyczącej dokumentów tożsamości.

- Powoduje to, że dalsze prowadzenie przetargu wiązałoby się z nieuzasadnionym wydatkowaniem środków publicznych – poinformowało ministerstwo.

MSW, mając na uwadze niedawne stanowisko Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, zdecydowało o podjęciu prac nad zmianą ustawy o dowodach osobistych. – Zmiana w ustawie ma dotyczyć rezygnacji z warstwy elektronicznej dowodu osobistego – czytamy w komunikacie resortu.

Komitet ds. Cyfryzacji zarekomendował w połowie marca przesunięcie terminu wdrożenia elektronicznych dowodów osobistych do czasu przeprowadzenia odpowiednich testów i wprowadzenia niezbędnych zmian w prawie. Chodzi też o to, by nowe przepisy krajowe były zgodne ze znowelizowaną dyrektywą unijną, dotyczącą wspólnotowych ram prawnych dla podpisów elektronicznych.

Przedmiotem anulowanego postępowania przetargowego było m.in. wytworzenie i dostawa blankietów dowodu osobistego wyposażonego w mikroprocesor wraz z oprogramowaniem middleware zapewniającym komunikację z mikroprocesorem.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

Stary

18.4.2012 20:39:28

Re: Przetarg na nowe dowody unieważniony

Co to za informacja ..Ministerstwo? Taką decyzję podjął chyba ktoś personalnie i ponosi za to odpowiedzialność. Za zdefraudowanie milionów publicznych pieniędzy powinien iść do paki na długie lata. Kiedy wreszcie urzędnik przestanie być bezkarny??? Kobieta co nie wydała paragonu i naraziła skarb państwa na 20 gr. straty o mało nie poszła siedzieć na 6 miesięcy. A taki urzędas co? BEZKARNY. To się musi skończyć.

kontra

18.4.2012 7:42:45

Re: Przetarg na nowe dowody unieważniony

Nie tylko w sprawie dowodow osobistych państwo szafuje publicznym pieniądzem. Swego czasu wydrukowano mnóstwo książeczek zdrowia z receptami do wypisania.Moja rodzina otrzymała ich sześć. Ksiązeczki te nie byly wogole wykorzystane i leżą. Pytam się ile kasy wydano bezpowrotnie na te książeczki. Ilu osobom mozna by było pokryć koszty leczenia za te pieniądze?

zatroskania o sta

17.4.2012 22:24:50

Re: Przetarg na nowe dowody unieważniony

A gdyby tak unieważnić ubiegłoroczne wybory? Jak można było wybrać do parlamentu i do rządu, osoby niedorozwinięte umysłowo w stopniu znacznym? Tak chorych ludzi trzeba poddać pilnie długotrwałej kuracji w warunkach szpitalnych. A oni zostali narażeni na takie silne stresy. Ci ludzie wymagają opieki, a nie ładowania ich na takie posady, gdzie są poddawani tak ogromnym stresom. Polacy. Podczas kolejnych woborów do sejmu i do rządu, bądźcie bardziej miłosierni i zostawcie w spokoju ludzi tak ciężko chorych.

łucja

17.4.2012 15:46:54

Re: Przetarg na nowe dowody unieważniony

Co się odwlecze to nie uciecze tak mówi przysłowie, ale u nas to wszystko takie jakieś rozmyte. Proponujemy- rezygnujemy. Drukujemy po czasie do kosz na śmietnik i nie mamy nic. Ja za rok nowy dowód i w końcu jaki to będzie ? czy na następne 2 lata będę znowu wymieniała?

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.8.2018

  Kiedy e-dowody? Rozporządzenie do ustawy o e-dowodach

  Planuje się, że nowe dowody będą wydawane od marca 2019 r. Wymagania techniczne dla warstwy elektronicznej dowodu osobistego, które pozwolą zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa, (...)

 • 27.3.2019

  Jak zgłosić utratę dowodu osobistego?

  W połowie marca pierwsze osoby odebrały dowody z warstwą elektroniczną. Podpowiadamy co zrobić, jeśli nowy dokument zniknie w nieoczekiwanych okolicznościach…

 • 3.11.2011

  Jakie szczególne dokumenty są uznawane za faktury VAT?

  Przepisy rozporządzenia fakturowego uznają za faktury VAT pewne specyficzne dokumenty. Wszystkie te dokumenty przedstawiamy poniżej. Za faktury VAT uznaje się m.in. rachunki, o których mowa w art. (...)

 • 21.7.2018

  E-dowody już niedługo

  Według projektu, od marca 2019 r. rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.

 • 21.3.2017

  Uchylenie lub zmiana prawomocnej decyzji ZUS

  Ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw – przyjęta przez parlament - określa zasady weryfikacji decyzji (...)