System Dozoru Elektronicznego - Informacje na temat przetargu
19 sierpnia 2008 r. w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości nastąpiło otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na usługę utworzenia, wdrożenia i eksploatacji Systemu Dozoru Elektronicznego.
Kryteriami wyboru najlepszej oferty były:
Łączna cena brutto oferty 85%
Częściowy koszt eksploatacji systemu SDE 15%
Szacunkowa wartość zamówienia: 361 MLN 200 tys. PLN BRUTTO
Rozpoczęcie funkcjonowania systemu SDE - 31.08.2009r.
Czas realizacji zamówienia - od podpisania umowy do dnia 31.08.2014 r. lub nie dłużej niż do 66 m-cy liczonych od dnia zawarcia umowy w przypadku, gdy umowa zostanie zawarta po 28 lutym 2009 r.
Etapy realizacji zamówienia:
- etap I należy zrealizować do 31.08.2009 r. lub nie dłużej niż do 6 m-cy liczonych od dnia zawarcia umowy;
- etap II należy zrealizować do 31.05.2010 r. lub nie dłużej niż do 15 m-cy liczonych od dnia zawarcia umowy;
- etap III należy zrealizować do 31.12.2010 r. lub nie dłużej niż do 22 m-cy liczonych od dnia zawarcia umowy;
- etap IV należy zrealizować do 31.12.2011 r. lub nie dłużej niż do 34 m-cy liczonych od dnia zawarcia umowy;
- etap V należy zrealizować do dnia 31.08.2014 r. lub nie dłużej niż do 66 m-cy liczonych od dnia zawarcia umowy.
Zakres prac w etapach:
etap I - utworzenie i uruchomienie Centrali Monitorowania SDE wraz z ośrodkiem zapasowym oraz przygotowanie systemu do wykonywania kary dla max. 500 skazanych;
etap II - eksploatacja systemu SDE w zakresie wykonywania kary dla max. 500 skazanych oraz przygotowanie systemu do wykonywania kary dla max. 2000 skazanych;
etap III - eksploatacja systemu SDE w zakresie wykonywania kary dla max. 2000 skazanych oraz przygotowanie systemu do wykonywania kary dla max. 4000 skazanych;
etap IV - eksploatacja systemu SDE w zakresie wykonywania kary dla max. 4000 skazanych oraz przygotowanie systemu do wykonywania kary dla max. 7500 skazanych;
etap V - pełna eksploatacja systemu SDE w zakresie wykonywania kary dla max. 7500 skazanych.
Przedmiot zamówienia obejmuje usługę utworzenia, wdrożenia i eksploatacji Systemu Dozoru Elektronicznego (SDE), o którym mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w Systemie Dozoru Elektronicznego (Dz. U. Nr. 191, poz. 1366). System Dozoru Elektronicznego obejmować będzie swym zasięgiem terytorium całej Rzeczpospolitej Polskiej.
System Dozoru Elektronicznego (SDE) umożliwia kontrolę:
- wykonywania kary pozbawienia wolności przez skazanych poza zakładem karnym, polegającej na przestrzeganiu przez skazanych obowiązków nałożonych przez sądy penitencjarne pozostawania w wyznaczonym czasie w określonym miejscu przebywania,
- przestrzegania przez skazanych obowiązków powstrzymywania się od zbliżania się do określonych osób lub przebywania w określonych miejscach, z możliwością bieżącego określania i rejestrowania miejsc pobytu skazanego.
Źdódło: Wydział Informacji
Ministerstwo Sprawiedliwości, www.ms.gov.pl
Obserwuj nas na:
Potrzebujesz porady prawnej?
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ TAKŻE:
-
17.2.2018
Poprawa wykonywania kar w Systemie Dozoru Elektronicznego
Rządowy projekt przewiduje rozwiązanie, które zapewni bezpieczne oraz skuteczne wykonywanie kar w Systemie Dozoru Elektronicznego (SDE) oraz regulację, która poprawi system dozoru mobilnego (...)
-
25.4.2017
Nadchodzi gruntowna reforma więziennictwa
Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak \"program pracy więźniów\" i rozbudowa systemu (...)
-
-
8.10.2018
Zmiany w dozorze technicznym
Rządowy projekt nowelizacji ustawy o dozorze technicznym ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa przy eksploatowaniu urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu i zmniejszenie (...)
-
21.4.2017
Ekologiczne z elektronicznym certyfikatem
Rusza system certyfikacji elektronicznej, który pozwoli lepiej monitorować import produktów ekologicznych. Dzięki niemu UE stanie się światowym liderem w zakresie identyfikowalności (...)
-
15.6.2018
Zmiany w Systemie Dozoru Elektronicznego i więziennictwie
Nowe rozwiązania prawne zwiększają ochronę ofiar przestępstw i umożliwiają precyzyjne monitorowanie groźnych sprawców. Inna nowelizacja zakłada zaś zmianę systemu naboru oraz szkolenia (...)
KOMENTARZE (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!