e-prawnik.pl Porady prawne

Rodzice a dzieci

Pozostałe

Dobra osobiste

W sprawie ratyfikacji Europejskiej Konwencji Bioetycznej

29.4.2009

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Prezesa Rady Ministrów w sprawie ratyfikacji Konwencji o ochronie praw człowieka i godności istoty ludzkiej wobec zastosowań biologii i medycyny: Konwencji o prawach człowieka i biomedycynie, zwanej Europejską Konwencją Bioetyczną.

- Wystąpienie RPO do Prezesa Rady Ministrów w sprawie ratyfikacji Konwencji o ochronie praw człowieka i godności istoty ludzkiej wobec zastosowań biologii i medycyny: Konwencji o prawach człowieka i biomedycynie, zwanej Europejską Konwencją Bioetyczną - 22 kwietnia 2009 r.  

Źródło: Rzecznik Praw Obywatelskich - www.rpo.gov.pl

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: W sprawie ratyfikacji Europejskiej Konwencji Bioetycznej

Unitka

1.5.2009 18:8:54

Re: W sprawie ratyfikacji Europejskiej Konwencji Bioetycznej

Brawo, wszyscy powinniśmy popierać działania RPO Pana Kochanowskiego na rzecz obrony godności i praw każdej istoty ludzkiej. Konwencja dotyczy nas wszystkich w tym i najsłabszych, ogólnie ludzi, w tym także , ale nie tylko sprawy zarodków in vitro jak usiłują nam wmówić wpływowe grupy interesów.Jest to krok do uczynienia życia , choroby i umierania w Polsce bardziej znośnymi. Do poprawy opieki nad pacjentem między innymi. Do przestrzegania praw człowieka. Wszyscy powinniśmy RPO popierać w tych działaniach z uwagi na dobro innych i swoje, choroba i umieranie to doświadczenie , którego nie da się ominąć, jak również kontaktu z medycyną, lekarzami, niższym personelem szpitalnym i uczonymi.I wcale nie jest powiedziane, że wszyscy oni są z natury pełni empatii dla cierpiącego i bezbronnego człowieka.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ