Wiceminister Szejnfeld wspiera polski sektor turystyczny

Przemysł turystyczny, promocja polskiej gospodarki, konsekwencje wejścia Polski do strefy Schengen oraz rozwój turystyki - to główne tematy omawiane podczas spotkania wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda z Zarządem Polskiej Izby Turystyki, które odbyło się 15 lipca br. w Warszawie.

Wiceminister Szejnfeld podkreślił rolę przedsiębiorców z sektora przemysłu turystycznego w promowaniu polskiej gospodarki. - Turystyka od wielu lat jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki w Polsce. Jej rozwój przyczynia się do zmniejszania bezrobocia i wzrostu Produktu Krajowego Brutto - podkreślił wiceminister.

Jednocześnie wiceminister Szejnfeld zapewnił, że rząd pracuje nad pakietem ustaw, które ułatwią funkcjonowanie przedsiębiorcom. - Jestem przekonany, że podejmowane przez nas inicjatywy ustawodawcze w „Pakiecie na rzecz przedsiębiorczości" zdecydowanie przyczynią się rozwoju turystyki i konkurencyjności polskich przedsiębiorców także na zagranicznych rynkach - powiedział wiceminister. Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystycznej podkreślił, że projekty z „Pakietu.." są szczególnie ważne dla turystyki, gdyż prawie wszystkie przedsiębiorstwa z tego sektora to małe i średnie firmy.

Porady prawne

Zaznaczył także, że kluczowe dla dalszego rozwoju branży jest wsparcie ze strony rządu i samorządów. - Dalsza pozycja turystyki, jako sektora gospodarki uzależniona jest m.in. od dostępności terenów pod nowe inwestycje, infrastruktury komunikacyjnej oraz prawodawstwa - powiedział prezes PIT. - Dlatego ważne dla nas są nowe przepisy wizowe, podatkowe, a także dotyczące usług turystycznych, czyi izb gospodarczych - dodał.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Izbie Turystyki pozytywnie ocenili projekty z „Pakietu na rzecz przedsiębiorczości" przygotowanego i realizowanego w Ministerstwie Gospodarki przez wiceministra Adama Szejnfelda oraz inne działania rządu zmierzające do poprawy warunków rozwijania działalności biznesowej w Polsce.

****

Udział gospodarki turystycznej w PKB wyniósł w 2007 r. ponad 6 proc. Natomiast wpływy dewizowe od cudzoziemców odwiedzających Polskę osiągnęły w ub. r. kwotę 10,6 mld dol.

Źródło: www.mg.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika