Podatek VAT i akcyza

Wymiana walut bez kas?

Jakie zmiany szykują się w zakresie stosowania kas rejestrujących w kantorach?

Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w zakresie stosowania kas fiskalnych w kantorach. Projektowane zmiany przewidują zwolnienie podmiotów prowadzących działalność w zakresie wymiany walut z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasach rejestrujących do końca 2018 roku.

W związku z tym branża nie będzie zobligowana do zakupu kas i rozpoczęcia ewidencjonowania sprzedaży od 1 kwietnia 2018 r., do czego zobowiązują ją obowiązujące od początku tego roku przepisy.

Jest to reakcja na liczne postulaty podmiotów wykonujących działalność w tym zakresie, które wskazują na specyfikę prowadzenia tego rodzaju działalności i związane z tym problemy z ewidencjonowaniem sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Jakie przepisy mają się zmienić?

Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianą rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 grudnia 2017 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Zmiany dotyczą zwolnienia podmiotów prowadzących działalność w zakresie wymiany walut z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasach rejestrujących do końca 2018 roku.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Małgorzata

30.8.2018 1:43:16

Re: Wymiana walut bez kas?

Ja dostaję dowód transakcji w formie elektronicznej, ponieważ wymieniam za pośrednictwem Amronet, czyli kantoru internetowego. Sądzę że to ważne dla klienta aby miał potwierdzenie, a w firmach to wręcz aby dokonać prawidłowego rozliczenia.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY