Opłata skarbowa od pełnomocnictwa notarialnego

Pytanie:

"Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego, gdzie firma ustanawia pełnomocnika do zarządzania i sprzedaży nieruchomości. Czy każde pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego jest zwolnione z opłaty skarbowej, czy dotyczy to tylko pełnomocnictwa upoważniającego do odbioru dokumentów?"

Odpowiedź prawnika: Opłata skarbowa od pełnomocnictwa notarialnego

Zwolnienie z opłaty skarbowej dotyczy wyłącznie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa, jego odpis wypis czy też kopię, poświadczone notarialnie a upoważniające do odbioru dokumentów. Gdyby wyłączenie dotyczyło wszystkich pełnomocnictw notarialnych, nie byłoby konieczne zamieszczanie wyróżnionego uszczegółowienia.

Grzegorz Pawelec

Adwokat

Wpisany na listę adwokatów Krakowskiej Izby Adwokackiej.


Przez wiele lat szef redakcji serwisu e-prawnik.pl, aktualnie prowadzi własną Kancelarię Adwokacką w Krakowie, w ramach której świadczy pomoc prawną na rzecz przedsiębiorców.


Specjalizuje się w szeroko pojętej cywilistyce oraz prawie nowych technologii (e-commerce, prawo internetu). Reprezentuje także klientów indywidualnych w sprawach ubezpieczeniowych i karnych.


Autor licznych artykułów o tematyce prawniczej, publikowanych nie tylko na stronach serwisu e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika