e-prawnik.pl Porady prawne

Opłaty skarbowe

4 Artykułów


3 Informacji


36 Pytań i odpowiedzi


17 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Opłata skarbowa

  "Ustawa o opłacie skarbowej nakłada opłatę od pełnomocnictwa. Zobowiązanymi są mocodawca i pełnomocnik - solidarnie. Czy stroną mogą między sobą ustalić kto ma zapłacić? Czy w razie gdyby strona została obciążona przez organ opłatą (...)"

  Opłata skarbowa
 • Pełnomocnictwo bez dowodu opłaty

  "Od czasu do czasu wykonuję w urzędach czynności działając z upoważnienia klienta (sprawa dotyczy adnotacji urzędowych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu). Żeby ominąć kolejki w kasach opłatę skarbową uiszczam przelewem bankowym. Zdarza się, (...)"

  Pełnomocnictwo bez dowodu opłaty
 • Opłata skarbowa

  "Została uiszczona opłata skarbowa od pełnomocnictwa, które obejmuje m.in. występowanie do Urzędu Skarbowego o wydawanie zaświadczeń o uregulowaniu zobowiązań wobec budżetu Państwa. Obecnie Urząd wymaga opłaty skarbowej od pełnomocnictwa (...)"

  Opłata skarbowa
 • Opłata skarbowa od pełnomocnictwa notarialnego

  "Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego, gdzie firma ustanawia pełnomocnika do zarządzania i sprzedaży nieruchomości. Czy każde pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego jest zwolnione z opłaty skarbowej, czy dotyczy to tylko pełnomocnictwa (...)"

  Opłata skarbowa od pełnomocnictwa notarialnego
 • Umowa o przechowanie i depozyt nieprawidłowy

  "Prowadzę działalność lombardową, stosuję umowę mieszaną (umowa pożyczki lombardowej wraz z umową o przechowaniu rzeczy). Czy prowadząc lombard i stosując umowę mieszaną (umowa pożyczki lombardowej wraz umową o przechowaniu rzeczy) należy (...)"

  Umowa o przechowanie i depozyt nieprawidłowy
 • Umorzenie egzekucji komorniczej

  "Dłużnik chce nam wpłacić zaległe pieniądze, sprawa jest u komornika. Na korzyść dłużnika po podpisaniu ugody chcemy umorzyć postępowanie komornicze. Ile czasu ma komornik na umorzenie postępowania komorniczego? Czy jest to określone prawnie? (...)"

  Umorzenie egzekucji komorniczej