Potrzeba posiadania broni

Pytanie:

Czy jako właściciel domu jednorodzinnego mogę posiadać broń ostrą?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zapewne chodzi tu o broń palną z ostrą amunicją. Posiadanie takiej broni jest legalne, jeżeli posiadacz uzyska specjalne pozwolenie wydawane przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania komendanta wojewódzkiego Policji. W tym celu należy złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na taką broń i uzasadnić potrzebę jej posiadania. Wydaje się, że sam fakt, iż jest Pan właścicielem domu jednorodzinnego, nie jest wystarczającym uzasadnieniem. Muszą to być względy szczególne, wyjątkowe (bo posiadanie broni jest wyjątkiem, nie zasadą). Poczucie zagrożenia uzasadnia potrzebę posiadania broni, jeżeli jest ono poważne, realne.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Minister rezygnuje z dalszego rozbrajania Polaków...

  W trakcie konsultacji dotyczących projektu ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią (...)

 • Powstanie System Rejestracji Broni

  MSWiA przekazało do uzgodnień międzyresortowych projekt ustawy zastępującej ustawę z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami (...)

 • Obrót bronią uregulowany

  Nowe przepisy mają umożliwić lepszą kontrolę obrotu bronią i amunicją, a także wdrożenie Systemu Rejestracji Broni (SRB). Dostosowują polskie prawo do dyrektywy Rady Unii Europejskiej, która (...)

 • Opłata od posiadania psów

  Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, opłatę od posiadania psów. Opłatę tę pobiera się wówczas od osób fizycznych posiadających psy.

 • Doliczanie czasu do okresu zasiedzenia

  Zgodnie z ogólnym przepisem dotyczącym zasiedzenia, posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu (...)

NA SKÓTY