Pozwolenie na broń gazową

Pytanie:

Jakie są podstawowe kryteria uzyskania broni gazowej?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Broń gazowa jest uznawana za broń palną, co oznacza, że można ją posiadać tylko na podstawie pozwolenia. Wydać je może właściwy komendant wojewódzki Policji. Aby je uzyskać, należy odpowiednio uzasadnić potrzebę posiadania takiej broni. Pozwolenie na broń może być wydane w szczególności w następujących celach: 

 • ochrony osobistej lub ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia;
 • łowieckich; 
 • sportowych; 
 • kolekcjonerskich; 
 • pamiątkowych; 
 • szkoleniowych.

Ustawa nie precyzuje, jakie konkretnie okoliczności uzasadniają potrzebę posiadania broni. Uznaje się jednak, że muszą to być okoliczności szczególne. Posiadanie broni w Polsce jest bowiem wyjątkiem, a nie zasadą.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

spartakus

2.2.2014 8:23:21

Re: Pozwolenie na broń gazową

Precz z komuną...nie dość że jakiś komuch decyduje co mogę mieć a co nie to broń gazowa nie zdaje egzaminu do samoobrony-bandzior posiada broń ostrą.Jestesmy totalnie ubezwlasnowolnieni orzez europejskich lewaków

aaa

17.10.2011 21:4:43

Re: Pozwolenie na broń gazową

Na stronach sprzedawcy takowej broni gazowej ....(....) jest zapis, ze nie potrzeba zezwolenia na posiadanie takiej broni gazowej ale czy potrzeba miec pozwolenie na uzycie takiej broni gazowej ?? oto moje pytanie . prosze o wyjasnienie jak ktos ma wiedze w tym temacie .

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.5.2010

  Posiadanie broni

  Jeśli chcesz posiadać broń palną i amunicję do tej broni musisz uzyskać zezwolenie komendanta wojewódzkiego Policji właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania. Natomiast gdybyś chciał posiadać (...)

 • 15.4.2018

  Broń dla wojsk obcych

  Nowe przepisy umożliwią wyposażenie żołnierzy obcych wojsk stacjonujących w Polsce w broń i amunicję znajdującą się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

 • 20.2.2018

  Wyposażymy obce wojska?

  Żołnierze wojsk obcych stacjonujących w Polsce będą mogli zostać wyposażeni w broń i amunicję, jakimi dysponują Siły Zbrojne RP. Chodzi tu przede wszystkim o personel Dowództwa Wielonarodowej (...)

 • 26.6.2018

  Kolejna zmiana ustawy o kierujących pojazdami

  Dzięki zmianom w ustawie o kierujących pojazdami, osobie ubiegającej się o prawo jazdy oraz o pozwolenie na kierowanie tramwajem będą realnie groziły konsekwencje prawne w przypadku złożenia nieprawdziwego (...)

 • 10.5.2018

  Powstanie System Rejestracji Broni

  MSWiA przekazało do uzgodnień międzyresortowych projekt ustawy zastępującej ustawę z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami (...)