Praca interwencyjna

Pytanie:

"Proszę mi napisać dokładnie na czym polega zatrudnienie np. studenta na prace interwencyjne. Na czym polega praca interwencyjna i czym różni się od umowy o pracę?"

Odpowiedź prawnika: Praca interwencyjna

Praca interwencyjna to nie rodzaj stosunku pracy, tylko po prostu rodzaj pracy. Prace interwencyjne to prace, zazwyczaj trwające określony czas, organizowane przez różne podmioty. Prace interwencyjne są sposobem redukcji bezrobocia. Dlatego też popierane są przez Państwo, poprzez możliwość sfinansowania kosztów zatrudnienia określonych osób w ramach prac interwencyjnych. Przykładowo, zgodnie z art. 19 ustawy o zatrudnianiu i przeciwdziałaniu bezrobociu, starosta zwraca pracodawcy, który zatrudnił w ramach prac interwencyjnych na okres do 6 miesięcy skierowanych bezrobotnych, część kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenie społeczne, na podstawie wcześniejszego porozumienia. Natomiast samo zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych następuje zgodnie z kodeksem pracy. Zwykle jest to umowa o pracę na czas określony.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika