Rachunkowość w szkole wyższej

Pytanie:

"Jakie akty prawne regulują prowadzenie księgowości szkół wyższych ? Kto zatwierdza sprawozdania finansowe szkół wyższych?"

Odpowiedź prawnika: Rachunkowość w szkole wyższej

Zasady gospodarki finansowej uczelni wyższych reguluje Rozporządzenie Rady ministrów z dnia 27 sierpnia 1991 r. Rozporządzenie to zostało wydane na podstawie upoważnienia zawartego w art. 30 ustawy z dnia 12 września 1990 r. o szkolnictwie wyższym (Dz.U. 1990 r., Nr 65, poz. 385). Zgodnie z § 2 ust. 4 powoływanego Rozporządzenia, uczelnia wyższa prowadzi rachunkowość zgodnie z zasadami stosowanymi przez podmioty gospodarcze, określonymi w odrębnych przepisach - tj. w ustawie o rachunkowości (Dz.U. 1994 r., Nr 121, poz. 591). Sprawozdanie finansowe szkół wyższych zatwierdza Minister właściwy do spraw edukacji w ramach sprawowanego nad uczelnia nadzoru.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika