Rozumienie pojęcia w uzasadnionych przypadkach

Pytanie:

"Czy ogólne sformułowanie "w uzasadnionych przypadkach" zawarte w artykule 32j ust. 7 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej precyzują dalsze przepisy wykonawcze? "

Odpowiedź prawnika: Rozumienie pojęcia w uzasadnionych przypadkach

Pojęcie "w uzasadnionych przypadkach", często używane w przepisach prawnych, pozostawia pewien fragment regulacji niedoprecyzowanym z uwagi na różnorodne sytuacje zyciowe, które znajdują odzwierciedlenie właśnie w "uzasadnionych przypadkach". Nie jest to pojęcie precyzowane żadnymi przepisami wykonawczymi, gdyz doprecyzowanie takie zniweczyłoby zamiar ustawodawcy do pozostawienia w tym zakresie pewnym sytuacjom zyciowym, które sa prawnie nieweryfikowalne.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • inka 2018-03-10 06:57:49

    proszę o komentarz słów " w uzasadnionych przypadkach przyjmuje się wpłaty w kasie"


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika