Sprostowanie postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku

Pytanie:

"W 1997 roku otrzymałam spadek, a w roku 2011 chciała sprzedać mieszkanie otrzymane z tego spadku. Jednak okazało się mój udział w spadku jest inny niż stwierdzony. Co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji? "

Odpowiedź prawnika: Sprostowanie postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku

Ze względu na upływ czasu jedynym możliwym rozwiązaniem jest zwrócenie się do sądu o sprostowanie postanowienia w trybie art. 350 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego. Zgodnie z nim sąd może z urzędu sprostować w wyroku niedokładności, błędy pisarskie albo rachunkowe lub inne oczywiste omyłki. Postanowienie można sprostować w każdym czasie, zatem w tym przypadku nie miałby znaczenia upływ czasu.


Najważniejsze informacje prawne w jednym miejscu - obserwuj nas na Google News!


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika