Sprzedaż mieszkania zapisanego w testamencie

Pytanie:

"Babcia pragnie sprzedać mieszkanie pewnej osobie, które to mieszkanie wcześniej zapisała w testamencie córce. Czy przed sprzedażą mieszkania testament musi być zmieniony, czy też umowa kupna sprzedaży automatycznie zmienia testament?"

Odpowiedź prawnika: Sprzedaż mieszkania zapisanego w testamencie

Rozporządzać w drodze testamentu można tylko tymi prawami i rzeczami, które należą do spadkodawcy, Słowem, jeżeli Babcia Pani/a najpierw napisała testament, w którym mieszkanie przypadałoby jej córce, a następnie mieszkanie to sprzedała, to jest to równoznaczne z odwołaniem testamentu. Jeżeli testament zawierał także inne rozrządzenia, po dokonanej sprzedaży mieszkania przyjmuje się, że został odwołany w części dotyczącej mieszkania i jego spadkobiercy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • antoni 2019-12-02 07:28:21

    Sad na rozprawie o nabycie spadku nie odwoluje ,uniewaznia testamentu


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika